Medyum, Medyumlar, Medyum Tavsiye
Ana Sayfa / Medyum / Medyum ve Sezgi

Medyum ve Sezgi

MEDYUM VE SEZGİ

            Medyum; resim veya nesne görüntüleri alabilir. Bu şekil resim veya nesne gördüğünde bu “sezgi” olarak algılanır. Sezgi de; ruh beden gözü ile görüntüyü alır. Alınan görüntü genellikle hareket etmez, sadece bir veya iki saniye kadar anlık bir halde sürer. Bu kısa süre dahi sezginin kolay hatırlanmasını sağlar.

Sezgi;  ruh dünyasında bir kişi ya da hareketsiz bir nesnenin resmini algıladığı zaman; daha güncel bir tür olarak zihne aktarabilir. Açıklaması ise medyumun görüntüleri nasıl tercüme ettiğine bağlıdır.

            Medyum olan insanlar; yerleri, numaraları, yıl dönüm tarihleri, hareketleri duyabilirler. Bunlar yalnızca fiziksel gelebilir. Ama bunlar kelime olarak yorumlanırlar. Sezgi anlarında medyum; yalnızca görmek veya duymak olarak da sinyal almayabilir. Örneğin ruh; medyum uçakta iken dahi; kalp rahatsızlığı gibi de sinyal alabilir. Medyumluk yapan kişi; yöneldiği varlığın; kadın veya erkek olup olmadığını, ne kadar uzun boylu olduklarını, yaş grubu hakkında fikir sahibi de olabilir. Duyguları çok güçlü olabilir, bu tip disipline sahip insanlardır medyumlar.

            Medyumlukta; diğer sezgi yöntemleri ise; ruh kontrol, otomatik yazı yazma, konuşmak gibi yansımalar ile düşüncelerini psişik sanatsal çizimlerde yansıtabilir. Popüler kültür de medyumluk; birçok film ve kitaplara temel konu olmaktadır. Medyumların sahip olduğu psişik yetenekler yüzyıllar içerisinde ilgisini hiç yitirmemek ile birlikte; özellikle orta çağ dünyasında krallıkların ve devletlerin yönetim ve idaresinde yönlendirici bir kuvvet olarak ortaya çıkmıştır.

Bir önceki yazımız olan Medyum ve Medyumluk başlıklı makalemizde medyum, medyum nedir ve medyumlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×