Medyum, Medyumlar, Medyum Tavsiye
Ana Sayfa / Medyum / Medyum ve Medyumluk

Medyum ve Medyumluk

”   Medyum ve Medyumluk Kavramları  “

           Medyum  ; görmek , koku almak , duymak , dokunmak ve tat almak gibi varolan beş duyumuzun haricinde , varlığı somut olmayan altıncı bir duyuya sahip olduğu varsayılan kimselere verilmiş olan isimdir.

Medyum diye tabir edilen bu kimselerin , psişik bakımdan hassas bir yapıya sahip oldukları ve ” Duru Görü , Cografi Görü,Telepati,Telekinezi ” gibi bir çok kavramla etkileşim içerisinde bulundukları iddia edilmektedir.

Medyumların duyular dışı algılamaya sahip olduklarını belirtip,bu konuda kanıt girişimlerinde bulunmaları tarih boyunca tüm insanlığın dikkatlerini onların üzerine çevirmelerine neden olmuştur. Yüzyıllar boyunca pek çok farklı kültürde Medyum ve Medyumluk” iddiaları yer aldığı görülmüştür. Bazı kültür biçimlerinde medyumluk ; ” Meditasyon ve yüksek disiplinle öğrenebilecek bir yetî ve ustalık biçimi ” olarak görülürken , bazılarında ise ; ” Bir kısım insanların,ruhsal yönden diğer insanlardan daha fazla kendini geliştirip,aşama kaydetmesi ” olarak açıklanmıştır.Ancak genel olarak yaygın bulunan düşünce biçimi medyumluğun ; ” Doğarken kazanılan bir vasıf ” olduğudur.Her insanda belirli ölçülerde sezgi yeteneği
bulunmaktadır.Ancak medyum olarak tabir edilen kişiler ise bu yeteneğini ne biçimde ve ne ölçüde kullanması gerektiğini bilenlerdir.Bu yüzden medyumların diğer tüm insanlardan farklı olarak, yeterli bilgi ve yeterli sezgisel deneyime sahip olmaları gerekmektedir.

17.yüzyılda parapsikoloji çalışmalarının faaliyet göstermesiyle, insanların medyum olduğu varsayılan kişilere olan ilgisinin artmaya başladığı görülmüştür.” Society For Psyhical Research(İngiltere Psişik Araştırmalar Derneği) ” , American Society For Psychical Research(Amerikan Psişik Araştırmalar Derneği) , National Laboratory Of Psychical Research(Uluslararası Psişik Araştırma Laboratuarı) ” gibi kurumlar kurularak bu konuda önemli araştırmalar yürütülmeye başlanmıştır.

Bu kurumlarda önemli bilim adamlarının görev alıyor olması , psişik güçler , medyum ve medyumluk kavramlarına insanların daha fazla önem vermeye başlamasına neden olmuştur. Öyleki, FBI faili meçhul olaylarda medyumlarla çalışmaya başlamıştır.Önemli belgesel kanallarından ” Discovery TV ” de FBI ve medyumların ortak çalışmasıyla sonuçlanan olayların anlatıldığı bir program yayınlanmaya başlamıştır.

İnsanların medyumlara olan ilgisi arttığı için, bazı medyumlar tüm Dünya tarafından tanınır hale gelmişlerdir. Örneğin ; İsveçli medyum Emanuel Swedenborg , 1759 yılındaki büyük Stockholm yangınını bildirerek Dünyanın ilgisini çekmiş ve Balzac , Baudelaire gibi ünlü yazarların esin kaynağı olmuştur.Wolf Messing de , Alman-Rus ilişkilerinin iyi olduğu dönemde , İkinci Dünya savaşının çıkacağını ve Avrupa’nın Naziler tarafından işgal edileceğini söyleyerek dikkat çekmeyi başarmış diğer medyumdur. Ancak günümüzde en çok tanınan medyum Nostradamus dur.

Nostradamus medyumluğu şu şekilde açıklamıştır : ” Bu basit ruhsal zekanın yaradılışından gelmektedir.Kutsal bir düşünme tarzı olmadan öğrenmek mümkün değildir. Çünkü en büyük bilgi kaynağı ‘ Tanrı ‘ dır.Gelecek kesin gelecek değildir.Gelecekte olan olayın kesin sonucunu değil ancak olacak olayların hangi yolda olacağını görmek mümkün olabilir.”

Bu sözleriyle Nostradamus, tüm insanlığın önemsediği medyum kehanetlerinin ” kesin gerçekleşecek ” bir olgu değil , sadece ” gelecek tahmini ” olduğunu belirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×