Medyum, Medyumlar, Medyum Tavsiye
Ana Sayfa / Medyum / Medyum ve Medyumların Gizemli Dünyası

Medyum ve Medyumların Gizemli Dünyası

Yaşadığımız dünyanın ötesinde bir takım varlıklar olduğunu bütün dinler kabul eder. Bu varlıklarla diyaloğa girmek ; onlardan bir takım bilgiler almak ise sadece özel insanlara mahsus bir yetenektir. .Onlar medyumlardır..Tarih boyunca çoğunlukla dışlanan medyumlar, cadı avlarında yok edilmişler , fal ile ilgilendikleri için” büyücü” sıfatıyla nitelendirilip linç edilmişlerdir…Oysa medyum olmak, bir suç olmanın ötesinde Tanrı tarafından ödüllendirilmiş özel insan olmaktır.Yeter ki medyum kişi yeteneklerini doğru amaçlar için kullansın…Her ne kadar toplum tarafından ürkünç bulunarak yok edilmek istenseler de ; geçmişte bir çok hükümdarın en hassas kararları almadan önce özel medyumlarına danıştıklarını bir çok kaynaktan öğrenmekteyiz. Çünkü bilinmeyen dünyalar, geleceğin gizemi hep ilgi çekmiştir; insanoğlu yaşadığı sürece de çekmeye devam edecektir.

Medyumlar, gelecekle ilgili bilgileri görebilirler, medyumlar geçmişin karanlığında küllenmiş gizleri ortaya çıkarabilirler ; medyumlar, normal insanların aklına gelmeyecek çok fazla şeyi bilebilirler..Belki beyinlerini normal insanlardan daha fazla kullandıkları için ; belki Tanrı tarafından seçilmiş özel insanlar oldukları için …Bunu bilemeyiz; ama medyumların biz normal insanlardan daha üstün yetenekleri olduğunu kabul edebiliriz..

Medyumlar , gizemleri açığa çıkarırken farklı araçlar kullanırlar .Bazı medyumlar iskambil kağıtlarını, bazıları kahve fincanını, bazı medyumlarsa su dolu bir kaseyi kullanır…Bazıları bunların hiçbirine ihtiyaç duymadan rüyadan uyanınca ; ya da yoğunlaşıp transa geçtikleri herhangi bir anda getirirler bilgiyi..Bu araçların ne olduğunun hiç bir önemi yoktur ; çünkü medyum kişinin gücü, sahip olduğu yetenekten gelmektedir. Aksi durumda hepimiz fincandaki şekillere bakarak geleceği görebilirdik..Ki gerçek medyum olmadıkları halde ünlü olmaya çalışan , para peşinde koşan bir sürü şarlatanın olduğunu hepimiz biliyoruz. Burada onlardan bahsetmeyeceğiz ; çünkü o sahtekarlar zaten bir şekilde foyalarını meydana çıkarıyorlar.

Gerçek anlamda medyum olmak; okulda öğrenilecek , ya da çalışarak kazanılacak bir yetenek değildir. Dediğimiz gibi Tanrı vergisi bir durumdur medyum olmak…Kimileri doğuştan yeteneklidir ve bu yetenekleri zaman içerisinde ortaya çıkar ; kimilerininse başına kötü bir olay geldikten sonra aniden bu yeteneğe kavuşur..Örneğin trafik kazasında bir organını kaybettikten sonra birden bire üçüncü gözleri açılan insanlar duymuşuzdur..Bilemeyiz ; belki deTanrı bir alıp on vermektedir bu insanlara ? Her ne şekilde başlamış olursa olsun medyum olma yeteneği, aynı zamanda çok ağır bir sorumluluktur..Düşünsenize ; eğer siz bir medyumsanız ; tanıdığınız tanımadığınız bir sürü insanla ilgili sürekli bilgi bombardımanı altındasınız..Bu bilgileri kimi zaman paylaşamayacak durumdasınız.Karşı komşunuzun iki saat sonra camdan düşüp öleceği bilgisi geldiyse size ne yapabilirsiniz ? Siz sadece bilebilirsiniz ve belki uyarabilirsiniz ; kaderi değiştirmek ne mümkün ? İşte gerçek medyumlar; bu bilgilerin altında muhtemelen çok acı çekerek eziliyorlardır…Gerçeği bilmek , ama değiştirecek gücü olmamak da medyum olmanın getirdiği bir zorluk olsa gerek…

Bir önceki yazımız olan Medyum ve Sezgi başlıklı makalemizde medyum, medyum nedir ve medyumlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×