Medyum, Medyumlar, Medyum Tavsiye
Ana Sayfa / Dualar ve Büyüler / Dualar ve Büyüler

Dualar ve Büyüler

İnsan dini inancında serbesttir ve inanıp inanmamak onun elindedir ama şu da vardır ki insanın kişiliği ve iradesi ne kadar güçlü olursa olsun insan bir yere sığınmak ister ve kendini maneviyata verir. Bu hem insana huzur verir hemde kendini güvende hissetmesine ve kişiliğinin gelişmesine yardımcı olur.Ayrıca kişi isteklerini tanrısına(ve ya tanrı ve tanrıçalarına) dualar yolu ile bildirir. Sırf bu işlemin doğru yapılması bile kişinin kendi duasını kendi başına gerçekleştirebilir. Çünkü ne zaman dua edersek bir istek olarak bilinç altımıza kazınır ve bu isteğin tanrımız tarafından gerçekleştirileceğini düşündüğümüz için bile gerçekleşmesi bir ihtimal kazanır. Büyülerde ki en önemli hususlardan biride budur. Kişinin eksiksiz ve net bir şekilde bir büyü çalışması yapmasıdır.Eğer kişi büyülerini güçlendirmek adına tanrısına olan inancını da kullanıyor ise bu büyüyü daha da güçlendirir.

Kısacası bir dinin mensubu için dualar, wiccanlar için ise büyüler kişilerin istekleri konusunda büyük rol oynarlar. Yanlış anlaşılma olmasın diye söylemek isterim ki wiccanlarda dua ederler ama büyüde duayı kapsadığından büyü daha çok kullanılır.

BÜYÜNÜN ETKİSİNDEN KURTULMAK İÇİN

Büyüden kurtulmak için diğer hastalıklarda olduğu gibi sebeplere yapışmak lazımdır. Bunlardan bazıları şunlardır.Sabah-Akşam okunması gereken bazı sureler vardır onlar okunduğu zaman yapılan büyü sizi etgilemez MESALA: Sabah ve Akşam 7 Ayetel Kürsi 3 Felak 3 Nas sureleri okunması durumun da Allahın izniyle büyü sizi tutmaz tabii bunu devamlı yapmak lazım. En doğrusunu Allah bilir. Etrafınıza dikkat etmek insanların sizi kıskanmaması için çabalamak(Elinizden geldiğince) şüphelendiğiniz kişilerin verdiği yiyecekleri yememek.vs. devamlı Allah zikri ile meşgul olmak Allah zikri ile meşgul olan bir kalbe cin ve şeytan ulaşamaz. Orada tutunamaz AŞAĞIYA YAZDIĞIM USULLERDEN DURUMUNUZA UYGUN OLANLARI YADA YAPABİLECEKLERİNİZE EMİN OLDUĞUNUZ BİR ŞEKİLDE UYGULAYABİLİRSİNİZ.

-) Bir miktar suya Ayet-el Kürsi – İhlas-ı Şerif ? Nas ve Felak surelerini okumalıdır.Büyü yapılan kimse bundan 3 yudum içmeli kalan su ile gusletmelidir.

-) Sedir ağacının yeşil yaprağından 7 adedi iki taş arasında ezilip su ile karıştırılır.Üzerine Ayet-el Kürsi  İhlas-ı Şerif  Nas ve Felak sureleri okunur.Bu sudan 3 yudum içilir geri kalanla da üstüne su ilave edilerek gusledilir.

-) Üç kere salavatı şerife okumalı sonra 7 Fatiha  7 Ayet-el Kürsi  7 Kafirun suresi  7 İhlas-ı şerif  7 Felak  7 Nas sureleri okuyup kendi üzerine veya ve hastanın üzerine üflemelidir( Bunu evinizde de yapabilirsiniz)Bu yazmış olduklarımı tekrar okuyup hastanın odasına yatağına evin her yerine üflemelidir İnşaallahü Teala büyüden kurtulur.

-) 7 Fatiha suresi  7 Ayet-el Kürsi  7 Kafirun suresi – 7 İhlas suresi – 7 Felak

– Nas sureleri okunup hasta olana üflenirse bütün afetler dertler için ve sihir-nazar için iyi gelir.Tuz üzerine okunup suda eritilerek içmek şeklinde de olur.

-) Bir kimse sabah Akşam Bakara suresinin başından 4 ayet ve Ayet-el Kürsi ile Ayet-el Kürsiden sonraki iki ayeti ve Bakara suresinin sonundaki 3 ayeti okursa evine şeytan giremez.Mecnunun delinin üzerine okunursa iyi olur. SİLSİLE-İ ALİYYE

-) 25 Kere Estağfirullah denir.Sonuncusunda ve etübü ileyh?e kadar okunur.Sonra 11 Kere İhlas ? 7 Kere Fatiha-ı şerife ? 33 Kere ?ALLAHÜMME SALLİ VE SELLİM ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED? Okuyup sevabı Peygamber Efendimizin ve Eshab-ı kiramın ve Evliyanın ruhlarına ve sonra Silsile-i aliyye denilen büyük alimlerin isimlerini söyleyip bu büyüklerin ruhlarına hediye edilir.Bunların hürmetine şifa vermesi için Allahü Tealaya dua edilir.Her sabah-akşam böyle dua edilir.

-) AYAT-I HIRZ-I OKUMALIDIR?? Ayat-ı Hıfz Şu Sure ve Ayetlerdir

1- Fatiha suresi-Bakara 1-2-3-4-5 ve 163-164 ve 255-256-257- ve 285-286  Al-i İmran  18-19 ayetten sadece İNNEDDİNE İNDELLAH-İL İSLAM kısmı Al-i İmran 26-27 Al-i İmran 154  Enam 17  Araf 54-55-56  Tevbe 51 Tevbe 128-129  Yunus 107  Hud 56  İbrahim 12  İsra 43  İsra 110-111  Müminun 116-117-118 ? Ankebut 60  Rum 17-18  Fatir 2  Yasin 83  Saffat 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11  Saffat 180-181-182  Feth 27-28-29  Rahman 33-34-35-36  Hadid 1-2-3-4-5  Haşr 21-22-23-24  Cin 1-2-3-4-5-6  Buruç 20-21-22 İhlas  Felak   Nas suresi.

Abdest alınıp 7 İstiğfar ve 11 salavat okunup hastanın sıhhatine niyet ederek güneş doğduktan ve ikindi namazından sonra günde iki defa hasta üzerine okunmalı(Her ayet okunduktan sonra hastaya üfürülmelidir) şifa buluncaya kadar (Kırk gün kadar) devam etmeli Her okuma bittikten sonra sevabı Peygamber efendimizin ve Behaeddin Buhari-Ahmed Rifai ve İmam-ı Rabbani hazretlerinin ruhuna hediye edilmelidir.Bir nüsha da yazılıp hastaya yanında taşıttırılırsa hastayı sihirden-büyüden-nazar deymesinden korumuş olur.Muradı hasıl olur Tesir etmesi için.

Peygamber Aleyhisselamın üç türlü ilaç kullandığı bildirilmiştir.Kuran-ı Kerim veya dua okurdu.Fen ile bulunan ilaçları kullanırdı. Her ikisini karışık da kullanırdı (Mevahib) Kuran-ı Kerimin ve duanın tesir etmesi için bazı şartların gözetilmesi lazımdır. Okuyanın veya yazanın ve hastanın buna inanması hastanın Zararlı olan gıdalardan şüpheli ilaçlardan perhiz etmesi sıcaktan ve soğuktan sakınması lazımdır. Okuyan kimsenin İtikadının bozuk olmaması haram işlemekten kul hakkından sakınması haram ve habis şey yiyip içmemesi gerekir.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: Allahı unutarak gafletle edinilen dua kabul olunmaz (Tirmizi) Dua bazı ilaçlar gibidir Allahü Teala dilerse tesir eder yani tesirini Allahü tealanın verdiğine inanmalıdır.Bir diğer hadis-i şerfte de şöyle buyurulmakta Dert ve bela gelince Hz Yunus?un duasını okusun Allahü Teala o okuyanı muhakkak kurtarır.

DUA ŞUDUR :  LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNİ KÜNTÜ MİNEZ-ZALİMİN  ( Hakim) ( LA HAVLE VE LA KUVVETE İLLA BİLLAH  DA OKUMAK 99 DERDE DEVADIR.BUNLARIN EN HAFİFİ SIKINTIDIR.) – HAKİM- ALLAH İSTİĞFARA DEVAM EDENİ HER SIKINTIDAN HER DERTDEN KURTARIR UMMADIĞI YERDEN RIZIKLANDIRIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×