Medyum, Medyumlar, Medyum Tavsiye
Ana Sayfa / Dualar ve Büyüler / En Hayırlı Dua

En Hayırlı Dua

rasulu ekrem efendimiz Aleyhisselam:her kim bir gun içinde 100 defa:

“la ilahe illallahu vahdehu la seriykeleh lehul’mulku velehul’hamdu ve huve ala kulli sey’in kadir”

duasini okursa 10 kole azd etmis sevabina erisir, ayrica 100 sevap kazanir, 100 gunahi affolunur o gun içinde aksama kadar seytanin serrinden korunmus olur. buyurmuslardir.

 AYRICA “la havle vela kuvvete illa billahil aliyul aziym” bu kisa dua bize rabbimizden bagislanmis cok degerli bir zikir duadir bu dua 99 derde devadir bunun en kuçugu kalpteki huzursuzluktur. sevgili kardeslerim uyanik olalim en buyuk ibadetlerden biri zikirdir ve unutmayinki rabbimizin magfireti kulunun gunahlarindan daha genistir ki bize boyle kolay boyle degerli dualari bahsetmis. yani diyoruzya o merhametlilerinde merhametlisi iste bunlar en guzel ornek degilmi sanki rabbimiz bizi cehenneme yuz ustu atmamak için bahane ariyor ve bize en guzel en kolay yollari sunuyor. kardeslerin ecel kapimizi çalmadan uyanik olalim bu gini dua ve zikirleri soylemek ne saatlerimizi nede gunlerimizi alir sadece bir kaç dakikamizi alacaktir belki lutfen gafil olmayalim saygilarimla.

En Hayırlı Dua

Peygamberimiz şöyle buyurmuştur;

En hayırlı, en değerli dua:”La ilahe illallah” sözünü söylemektir, buyurmuştur

La ilahe ilallah Kur’an-ı Kerimden bir ayettir Cenab-ı Hak “Fa’lem ennehu la ilahe ilallah” buyurmuştur Bu ayetin manası: “Ben şanı yüce olan Allah’ım ki benden başka ibadet edilecek hiçbir Allah yoktur”

Hadis-i Kudsi’de ise, “Kim La ilahe ilallah derse, Benim himayeme sığınmış, Benim korumam altına girmiştir Benim himayeme, Benim korumama giren kimse ise, azabımdan emin olarak bulunur” buyurmuştur

Bir önceki yazımız olan Dualar ve Büyüler başlıklı makalemizde Büyü yaptırmak, Büyüden Kurtulmak ve Büyüler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×