Medyum, Medyumlar, Medyum Tavsiye
Ana Sayfa / Medyum / Şifa Veren Medyumlar

Şifa Veren Medyumlar

Çünkü kudret O’ na mahsustur ve dilediği gibi inkişaf ettirme yetkisi kendisine aittir. Medyum aracılığı ile bazı rahatsızlıklar azalıyor ise; bunu Yüce Allah cc’ ın bir ikramı olarak değerlendirmek gerekir. Allah cc kullarına bazı kabiliyetleri verir ki; bu kabiliyetlerle faydalı ameller işleyip, rızasını kazanabilsin. Gerçekte şifayı veren Yüce Şafi cc’ dir.

Medyumluk hassaları hastalıkların şifası noktasında bilimsel metodlara bir üstünlük sağlayamaz. Bu iş tıbbın işidir. Hastalıklar karşısında mutlak surette müracaat mercii doktorlardır. Medyum en fazla ruhsal projeksiyon ile destek olabilir. Tabi ki bu konuda uzmanlığı varsa.

Görünüşte tabiat üstü birtakım yollardan gerçek bilgi algılayabilen daha dar anlamda ise ruhlardan haber alabildiği kabul edilen kişidir.

Eski çağlardan beri cinler ve ruhani varlıklar medyumların aracılığı ile duygu ve düşüncelerini açığa vurur. Tüm bunlara ek olarak Medyum sıfatını taşıyan ve Medyumluk özelliklerini kendi bünyesinde toplayan kişinin “Şifa” yeteneği olması gereklidir. Yani bir Medyum aslında, Şifacıdır da…

Şifacılık; enerji akımlarından yararlanma sanatıdır.

Şifacılık; bitkilerden ve doğal taşlardan, en önemlisi ise insan ruhundan faydalanarak iyileştirme yöntemidir.

Şifacılık; yaşamımızda ve tüm evrende bulunan, ancak biz insanların gerek görgü ve tecrübemiz, gerekse takip ettiğimiz metodlar nedeniyle kullanmakta yetersiz kaldığımız bazı kanunlardan, güçlerden yani evrenin enerjisinden yararlanmak demektir.

Gerçek bir şifacı, tedavi ettiği hastasının astral bedeniyle ileşitim kurarak, bu beden üzerindeki enerji merkezlerini harekete geçirerek şifa veren gerçek bir medyumdur…

Yaşadığımız topraklar, hem doğunun, hem de batının bilgeliğini içinde barındırdığı gibi, değişik kültürlere, birden fazla medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu hamurla yoğrulmuştur.

Bu hamur, nice farklı bilgeliği, nice yap boz parçasını bir arada buluşturmuş ve bize büyük resmi göstermiştir. Bu resimde, Medyumluk vasfı olan insanlar, Şaman, Şifacı, Ocaklı, Şerbetli, Yadacı, Cindar, Görücü Analar, Lokman Hekim Yolundan Yürüyenler, Erenler ve Dedeler isimleri ve sıfatlarıyla tanımlanmışlardır.

Hepsinin ortak noktası, misyonlarının aynı olması ve Medyumluk Özellikleri taşımalarıdır. Günümüze değin, her ne kadar farklı isimlerle anılsalar da, hepsi Medyum Özelliklerini kendi ruhlarında ve bedenlerinde toplayan insanlardır…

Şifa Veren Medyum denildiğinde akıllara gelen ilk medyum Medyum Dua Hocadır…

Bir önceki yazımız olan Medyum başlıklı makalemizde medyum, medyum kimdir ve medyum nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×