Medyum, Medyumlar, Medyum Tavsiye
Ana Sayfa / Vefk / Vefk Nedir?

Vefk Nedir?

Vefk kelime anlamı olarak uyum ve denge anlamlarına gelmektedir. İslami ritüelde ise “etkili dua” anlamına gelmektedir. Vefkin bu adı almasının sebebi sağdan sola, yukarıdan aşağıya ve bir köşeden diğer köşeye sayılar toplamının birbirine eşit olmasıdır.

Vefk Metafiziksel açıdan kaynaklanan sorunların çözümlenmesinde kullanılan bir yöntemdir. Vefk bir dörtgen içinde birbirini kesen çizgiler tarafından oluşan ufak dörtgenlerin her birine bir harf, bir sayı ya da bir rakam gelecek şekilde meydana getirilen bir şekildir. Vefkler belirli bir amaca ve isteğe yönelik olarak yapılmaktadır. Örneğin Aşk, para, şans gibi vefkler. Vefklerde kullanılan harfler ve sayılar tamamen arapçadır. Ebced dediğimiz sayısal hesaplama ile arapça yazılan harflerin ve kelimelerin sayısal değerleri bulunarak, çıkan sayının vefki yapılır. Vefk herkes tarafından yapılacak bir husus değildir, vefki yapacak kişinin burçlar hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Örneğin burç özellikleri, burcun uğurlu günü, burcun uğurlu sayısı, birbirleri ile olan uyumu, hangi gezegenin etkisi altında oldukları gibi şeyleri bilmesi gerekmektedir. Vefk bir büyü çeşidi değildir, vefk tamamen rahmani bir olgu olup büyü ise şeytani bir olgudur. Vefkler Muskalardan farklıdır, bunun sebebi muskaların zamanla etkisini yitirmesi, vefkin ise kainat var olduğu sürece kalıcı olmasıdır.Vefk yaptırmanın herhangi bir günahı yoktur.

Medyum Dua Hoca Türkiye’nin En iyi ve En güvenilir medyumları arasında ilk sıradadır. Yapmış olduğu vefklerde %100 başarı sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×