Medyum, Medyumlar, Medyum Tavsiye
Ana Sayfa / Dualar ve Büyüler / Medyum medyumlar & hızır aleyhisselam

Medyum medyumlar & hızır aleyhisselam

Medyum dua sitemiz bugunde sizlere özel dualarından ve özel kişilerden bahsetmek istiyor medyum tavsiye ve medyumlar dua medyum-tavsiyleri hakkında hızır aleyhisselam hakkında bilgi vermektedir hızır aleyhisselam kıme nasıl görunur hızır aleyhisselam kimler için gelir herşeyin cevabını bu makalemizde alacaksınız medyum ve medyumcular & medyum siteleri, medyum  sitemiz sizlere özel bir yazı çalişması yapmaktadır.

hızır aleyhisselam medyum- medyum tavsiye- medyumdua.com
  hızır aleyhisselam medyum- medyum tavsiye- medyumdua.com

                                     Hızır aleyhisselam makalesi www.medyumdua.com

 

Hızır ; dünyanın bütün kültürlerinde, bütün zamanların en ilginç hikaylerinin birinci karahmanıdır sanırım herkes hızır ile ilgili bir hikaye duymuştur bazen aksakkalı bir ihtiyar kılığında, bazen de genç bir delikanlı olarak görüldüğü  söylenir. İnsanlara en çok darda kaldıkları zamanlarda gelip yardım ettiği anlatılır. Tabii ki bu yardım hak edenler içindir. Hızırdan yardım alabilmek için tamamen teremiz bir kalbe sahip olup, gerçekten sıkıntıya  girmiş olmak gerekir. Biraz olsun kalbinin yönelişini kontrol edemeyen ve benliğini öne çıkartan ise hızırın yardımını alamadığı gibi , tam tersi ironik bir durumla da karşı karşıya kalabilir. İstedim ki bir hızır hikayesi de ben anlatayım. Pek çok kişinin bilmediğini sandığım bir hızır hikayesi, yıllardır ayakkabı imalatı yapılan atölyelerde anlatılır durur. Ayakkabı  mesleğinin piri olarak bilinen yemeni ekber her ayakkbıcı  gibi işin ehli, birazda kurnaz denilebilecek bir ustaymış. Bu yüzden ayakkabıcılar biraz gözü açık olur derler. Ekber her halde büyük usta anlamına gelene bir lakap olmalı.

HZ-Hızır-Aleyhisselam
 HZ-Hızır-Aleyhisselam

Yemenide herhalde yeminli demektir. Sanırım  yemenin  Osmanlıdan çok önceki bir döneminde, muhtemelen hz. Süleymanın sebe ülkesine hüthüt ü istihbarat için gönderdiği eski zamanlarda yaşamış olmalı bu pir. İşte böyle bir zamanda yemeni ekber ayakkabıları yapmış bitirmiş ve ısmarlayanlara satıp parasını almış. Bir kucak dolusu parayı önlüğünün içinde başlamış saymaya. Dış kapıdan birisinin içeriye girdiği düşünüyormuş.  Dış kapıdan birisinin içeriye girdiğini haber veren çıngırağın sesini duyunca daldığı hülyalardan bir anda sıyrılıp bakmış, karşısında aksallı bir ihtiyar duruyor. İhtiyar selam verip sormuş ekbere işerin iyi herhalde evladım, paraları mı sayıyorsun ? Yemeni ekber ihtiyarın selamını almış almasına ama zannetmiş ki gelen fakir birisi ve kendisinden para isteyecek, ihtiyarın sözünü bitirmesini beklemeden hemen atılmış sözün üzerine yok , vallahi çöp bunlar, çöpleri ayırıyorum amca, içinde  işe yarayan bir şey bulurum gayesiyle demiş. İhtiyar tam diyecekmiş ki paran bol olsun birden aldığı cevap üzerine deyivermiş ki çöpün olsun evladım, hadi sana kolay gelsin. Yemeni ekberin bu cevabı hızır a.s den aldığı günden  bugüne ayakkabı imalatı yapılan yerlerde en kıt şeyin para, en bol şeyin ise çöp olduğu söylenir. Ve bu hikaye işlerin krizlerle daha da zorlaştığı, paranın daha da kıtlaştığı günlerde bol bol anlatılıp pir yemeni ekbere biraz sitem edilir. O gün para sayıyorum deyip ihtiyara bir sadaka vermiş olsaydı, bugün bizim de bol paramız, az çöpümüz olurdu denilir.

hızır aleyhisselam medyum tavsiye
 hızır aleyhisselam medyum tavsiye

Gerçekten de ayakkabı imalatı çok fazla fire döküntüsü verir ve kalan malzemeler diğer mesleklerin aksine hiçbir işe yaramayıp atılır. Bu hikayenin gerçekte yaşanıp yaşanmadığını bilmiyorum, ama şurası gerçek ki hızır gönlünde biraz eğrilik bulunana onun hak ettiği duayı ediveriyor. Sonra ayıkla pirincin taşını. Bugünlerde hızla gündeme gelen kuantum konusu ve insan psikolojisiyle olan ilgisi hatırlanacak olursa, aslında dışarıdan gelemsini beklediğimiz yer yardım ve desteğin kapısını açan anahtar sanıyorum gönül denilen gizli hazinenin  içinde  saklı. İstediğimizi sandığımız şey aslında yine bizim kitlendiğimiz bir yerde saklı olabilir. Hızırın duası aslında bizim saklı isteklerimizin bir yansıması gibi görünüyor. Bu yüzden bizim hızır olarak bildiğimiz olağanüstü güç ve yeteneklerle donatılmış allah kulunun diğer kültürlerde pek bilinen diğer bir adının da şakacı aldatıcı olması, sanırım bu ikili durumun bir gereği olarak hızıra verilmiş bir isim. Zamanın başlangıcında ve sonunda görülebilen, ayrıca başlangıç ve sonun arasındaki bütün zaman kesitlerinde göründüğü söylenen bu esrarengiz kişiye kuranda da değinilmiş. Kuranın kendi deyimi ile acayip işlerin anlatıldığı kehf suresinin büyük bir bölümü, belki de tamamı hızır ve onun zamanı kullanışını anlatıyor.

hizir aleyhisselam medyum dua, medyum tavsiye,medyumlar
hizir aleyhisselam medyum dua, medyum tavsiye,medyumlar

Hızırın zaman içinde gezinerek yaptığı olağanüstü işlerin anlatıldığı bölümlerde,, bütün işlerin acayip şeyler olduğu ve insanoğlunun havsalasının sınırlarını zorlayan, bütün incelikleriyle hakikati anlatan işler olduğu vurgulanmış. Kuran bu tarz bilgiye özel bir isim vermiş hubur. Bizde şimdi hubur denizine dalmaya cesaret edeceğiz. Hızırı anlayabilmemiz ancak böyle engin ve anlaşılmaz bir okyanusa girmekle mümkün olabilecek.  Sizleri beraber yüzmeye davet ediyorum. Suyun kaldırma gücünü iyi kullanabilirsek okyanusu geçebiliriz. Ama okyanus bu, ne olacağı bilinmez. Umarım bu derinlerden de deri sularda, sınırsız güzelliklerden hiç değilse birazını hep birlikte görebiliriz. Bulmaya çalıştığımız henüz çözülmemiş gizemleri bulup çözebiliriz. Biliyorsunuz dünyamızdaki denizlerin alanı neredeyse karaların üç katı büyüklükte ve denizlerde karalardakilerin daha karmaşık sistemlerle donatılmış esrarengiz canlılar dolu. Binlerce metre derinlerde, milyonlarca ton basınç altında, sıfırın altındaki sıcaklıklarda hiç bir ışık olmayan zifiri karanlık bir ortamda , magmadan gelen lavların ısı ve ışığıyla gıdasını alıp beslenen, vücudu elektrik üreten, ışığı kendisinden olup neon lambası gibi rengarenk ışık saçan, olağanüstü sanatsal formdaki acayip canlıları belgesellerde görmüşsünüzdür. Okyanuslar bilinmeyenlerle dolu kuranın hubur olarak bildirdiği esrarengiz inceliklerin de bunlardan farksız olduğunu görmeyi umuyorum . Çünkü zaman olarak bildiğimiz ve hepimizin okyanuslardaki balıklar gibi içinde bulunup da farkında bile olmadığımız devasa bir evrenler okyanusunu anlatıyor hupur kelimesi. Hubur hızır ile birlikte. Yani hızır bize bu devasa alemler okyanusunda yol gösterip reberlik edecek. Şimdi birkaç derin nefes alın verin, ciğerlerinizi temiz havayla doldurun. Hep birlikte dalışa geçiyoruz gerçeğin bütün incelikleriyle bütün yönlerini bize anlatan hubur okyanusuna zaman denizine dalıyoruz. Acayip şeyler göreceğiz. Göreceğiz ama  hepsi de gerçek ve bilimsel şeyler. Fizik ve matematik disiplinleri ile ispat edilmiş zorunlu durumlar.

Bir önceki yazımız olan Medyum medyum tavsiyleri başlıklı makalemizde aşk büyüsü, bağlama büyüsü ve bio enerji hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×