Medyum, Medyumlar, Medyum Tavsiye
Ana Sayfa / Dualar ve Büyüler / İsm-i Azam Duası

İsm-i Azam Duası

İsmi Azam Duası;
Duaların en büyüğü İsm-i A’zam duasıdır. Onunla yapılan dua kabule şayan olduğu için Peygamberlerin haricinde bazı kimseler Süleyman (a.s)’ın veziri gibi ondan istifade etmişlerdir.
O’nunla duada bulunanlara anında karşılığı verilmiştir.

blank

O öyle mübarek bir duadır ki, önünde engel barınamaz.
Dağlara okunsa toz duman haline gelir, denizlere okunsa ateş olup yanar giderdi. Tesir gücü bu kadar kuvvetli olan Bu dua uzman bir medyum desteğiyle okunmalıdır
Olur olmaz süfli şeyler elde etmek için okunmamalıdır. Çünkü o kınından çıkmış keskin bir kılıca benzer.
Lüzumsuz yere onu kınından çıkarmamak, ancak icap ettiği zaman ondan faydalanmak gerekir.
Bu dua sıkıntılı zamanlarda, akşam ve sabah saatlerinde yapılır.
Bu duanın sabah ve ikindi namazlarından sonra okunması ayrı bir tevafuk özelliğine sahiptir.

Hz.Halid bin Velid (ra) bir gün Peygamber Efendimize (sav) gelerek;
“Ya Resulallah, içimde korku ve sıkıntı var, insanlardan uzaklaşmak istiyorum” dedi. Peygamber Efendimiz (sav) Ona “Yatacağın zaman bu duayı okursan, o hallerden kurtulursun” buyurmuştur.

İsmi Azam Duası

blank

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Allahümme inni es’elüke ya alimel hafiyye, ve ya men issemau bikudretihi mebniyye, ve ya men il-erdu bi izzetihi müdhıyye, ve ya men iş-şemsü vel kameru bi nuri celalihi müşrika ve müdiyye ve ya mukbilen ala külli nefsin mü’minetin zekiyye ve ya müsekkine ra’b-el-haifine ve ehlet takıyye, ya men havaicul halki indehü makdıyye, ya men neca Yusüfe min rıkkil ubudiyye, ya men leyse lehü bevvabün yunadi vela sahibun yağşa ve la vezirun yu’ti ve la gayruhu rabbün yud’a ve la yezdadu ala kesretil havaici illa keremen ve cuden ve sallallahu ala Muhammedin ve alihi ve a’tini süali inneke ala külli şey’in kadir.

İsmi Azam Duasının Türkçe Anlamı

“Allah’tan başka ilah yoktur. Ancak, Celil ve Cebbar olan O’dur. O’ndan başka ilah yoktur. Ancak bütün kullarının hallerine vakıf olan ve kusurlarını örtbas edendir. Allah’tan başka ilah yoktur. Gece ile gündüzü halk eden O’dur. Allah’tan başka ilah yoktur. Tektir, şeriki yoktur, tektir ve birdir. Biz O’na hamdü sena ederiz. Allah’tan başka ilah yoktur. Ancak O vardır, tektir, ortağı yoktur. Tek bir Allah’tır. Biz O’na ibadet ederiz. Allah’tan başka ilah yoktur. Ancak O vardır, tektir ve ortağı yoktur. Tek bir ilahtır. Bizler O’na şükrederiz. Allah’tan başka ilah yoktur. Allah tektir, ortağı yoktur, Muhammed O’nun Resuü’dür. Hay ve Kayyum O’dur. Allah’ın rahmeti mahlukatının en hayırlısı olan Muhammedin al ve ashabının ve hepsinin üzerine olsun. Şehadet ederim ki Sen hem Rabbimiz ve hem de Halikimizsin. Allah’ım, beni mağfiret eyle, ey Allah, ey Allah, ey Allah Rahmetinle beni yargıla Zira, Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin.

Bir önceki yazımız olan Miftahul cennet duası cennet'in anahtarı başlıklı makalemizde cennet duası, medyum ve medyum cennet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×